Питання резервування електроживлення, під час постійних відключень електроенергії, залишається самим актуальним під час війни серед всіх споживачів електроенергії в Україні. Ситуація особливо загострилась після терористичних атак росіян по об’єктах критичної інфраструктури. Всі хто має можливість купують генератори, джерела безперебійного живлення (ДБЖ), повербанки, мобільні портативні зарядні станції та акумулятори з різними аксесуарами для забезпечення власних потреб в електроенергії для полегшення в побуті. Для цього виробники наразі масово випускають різноманітні модифікації всього з асортименту вище вказаного. І мабуть не помилюсь, якщо повідомлю, що генератори серед всього іншого займають основну нішу з об’ємів продажу. А от серед них все більшу популярність завойовують елітні моделі генераторів невеликої потужності, що працюють за принципом вироблення електроенергії підвищеної якості.

Для цього в таких генераторах реалізовано метод електронного перетворення постійного електричного струму (приклад постійного струму є струм яким ми заряджаємо акумулятори в автомобілях) в перемінний , тобто такий яким ми зазвичай користуємось вдома або на виробництві. Саме такі електричні пристрої або схеми які перетворюють постійний електричний струм в перемінний отримали назву Inverter або їх ще іноді кажуть Power inverter . Тому інверторні генератори додатково обладнані електронними пристроями, що регулюють силу та всі характеристики вихідного електричного струму (в тому числі вихідну синусоїду), до якості якого особливо чутливі різноманітні сучасні електричні пристрої, комп’ютерна техніка та електродвигуни в котлах опалення в тому числі.

Що ж собою представляє інверторний генератор і в чому їх переваги перед звичайними?

  1. Габарити елітних моделей відрізняються компактними розмірами, легкою вагою порівняно із звичайними пристроями за однакової потужності. І оскільки в основному використовуються в побуті, то зазвичай вони обладнані звуко поглинаючим корпусом.

  2. Інверторні генератори видають практично ідеальну синусоїду електричного струму для споживачів під навантаженням. Такий струм високої якості є дуже важливим для роботи чутливого цифрового обладнання.

  3. Їх використання дозволяє заощаджувати на пальному, оскільки електронні мізки регулюють оберти двигуна внутрішнього згорання в залежності від навантаження в даний конкретний момент. Що більше навантаження від приладів буде покладено на Інверторний генератор тим швидше починає обертатися його вал двигуна внутрішнього згорання. У традиційних генераторів витрата палива майже не залежить від прикладеного навантаження.

  4. Надійність інверторних генераторів настільки висока, що виробники гарантують їм подвоєний термін експлуатації в порівнянні зі звичайними аналогами.

Як влаштований інверторний генератор

У конструкцію такого генератора, що зазвичай укладений в єдиний корпус, входять:

  1. двигун внутрішнього згоряння, джерелом енергії для живлення якого може бути:
  • бензин;
  • дизельне паливо;
  • природний або скраплений газ.
  1. генератор змінного струму;
  2. блок керування та інверторного перетворення електричного струму;
  3. розетки для підключення вихідних ланцюгів;
  4. органи управління та контролю за роботою Двигуна внутрішнього згоряння. <

Для підключення електроприладів зазвичай використовується загальнопромислові роз’єми через три силові контакти звичайної стандартної розетки змінного струму 220 вольт.

Крім розеток зі змінною напругою, в інверторних генераторах також є роз’єми для живлення приладів, що працюють від постійного струму, які можна використовувати для заряджання різних акумуляторів, наприклад таких, що застосовуються для запуску двигуна автомобіля. Для цього в комплекті поставки зазвичай йдуть спеціальні затискачі для підключення його вхідними клемами.

Інверторний Генератор має захист, який автоматично розмикає ланцюг живлення при підключенні до вихідних контактів надмірного навантаження. Також контролюється технічний стан двигуна, а саме досягнення критичного рівня олії. Коли його недостатньо для змащення всіх вузлів, що рухаються, то двигун автоматично зупиниться. Щоб цього не сталося, необхідно стежити за рівнем масла в картері.

Подібні генератори обладнуються, як правило, чотиритактним двигуном з верхнім розташуванням клапанів. Але при цьому потрібно мати на увазі, що особливо в компактних моделях двигуни можуть бути модифіковані і з нестандартними вузлами, заміну яким буде досить важко знайти на українському ринку тим більш під час війни.

Саме відсутність та непридатність до відновлення деяких запасних частин або вузлів в інверторних генераторах є їх основним недоліком перед традиційними генераторами.

Висновок

Тому при виборі джерела для резервного електроживлення будинку чи офісу зважуйте всі переваги та недоліки різних моделей генераторів, а також їх вартість та наявність якісного і швидкого ремонту при необхідності.

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.